Free Web Hosting Provider - Web Hosting - E-commerce - High Speed Internet - Free Web Page
Search the Web

AFYON MÜFTÜLER ALBÜMÜ    
     
AFYON ESKİ MÜFTÜLERİ
   
    

NİYAZİ MORGÜL

(1995-1997)

1937 yılında Amasya İli Gümüşhacıköy İlçesinin Karaali köyünde dünyaya geldi. 13 yaşında resmi Kur'an Kursuna devam etti ve hafız oldu.

Askerlik dönüşü 1961 yılında Gümüşhacıköy ilçesinde Köprülü Mehmet Paşa Camiine Müezzin-Kayyım olarak atandı. 1963 yılında ilkokulu, 1972'de Çorum İmam-Hatip Lisesini dışarıdan bitirdi. 1973 yılında ise, Amasya Lisesinde fark dersleri vererek lise diploması aldı. 1978 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirerek Çankırı Yapraklı İlçesine Müftü olarak tayin oldu. Orada iki lojman ve bir Kur'an Kursu binası yaptırdı.

1981 yılında dernekler nezdinde Din Görevlisi olarak Almanya'da bulundu. 1985 yılında yurt dışından dönerek Ankara Sincan İlçesi Müftüsü olarak tayin oldu. Burada muhtelif camilerin yapımı yanında Müftülük sitesi (hizmet binası, dükkanlar, kütüphane, konferans salonu ve lojmanlar) adı altında bir bina ile aynı bölgede yüz kişilik yatılı Hafız Kur'an Kursu inşa ettirerek hizmete girmesini sağladı.

1992 yılında Ağrı İl Müftülüğüne tayin oldu. Orada da Müftülük hizmet binası yanında, 200 kişilik Yatılı Bölge Kur'an Kursunun yapımı ve açılışını yaptırarak aynı Kur'an Kursuna hizmet için bir minibüs aldı. 1995 yılında Afyon İl Müftülüğüne tayin oldu. Orada da bir minibüs, Yatılı Hafız Kur'an Kursu ile Vakıf Kız Öğrenci Yurdunun açılışını yaptı. 1999 yılında ise Bakü Din Hizmetleri Müşaviri olarak tayin oldu ve orada da dört yıl kaldıktan sonra Türkiye'ye dönüş yaparak Çankırı İl Müftülüğüne atandı. Halen bu görevde bulunmaktadır.

Evli ve dört çocuk babasıdır. 10 adetten fazla Başkanlığımızdan,  Türkiye Diyanet Vakfı'ndan, Kaymakam ve Valiliklerden takdirname ve şilt almıştır. Hatimle teravih namazı kıldırmaktadır. Muhtelif hocalardan özel olarak tefsir, hadis, fıkıh dersleri almıştır. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 

 
  Niyazi MORGÜL Çankırı İl Müftüsü
 
Niyazi MORGÜL Afyon Eski  İl  Müftüsü


Din İşleri Yüksek Kurulu Fetvaları

Amel Defteri Dergisi

Namaza Çağrı Sitesi

Rehberler

Telefon Rehberi

Hac Rehberi

 Biyografi
 Kim Kimdir?
 Kronoloji
 Sanal Kütüphane

Eğitim Merkezleri

İstanbul Haseki Eğitim Merkezi

Konya Selçuk Eğitim Merkezi

Ana Sayfa | Diyanet İşleri Başkanlığı | Türkiye Diyanet Vakfı | Konferanslar | Hutbeler | Vaazlar | Kutlu Doğum Haftası  Camiler Haftası | Mübarek Gün ve Geceler | Gazeteler |   E-Posta | Ziyaretçi Defteri

Copyright© 2001/ Çağlayan Mh. Oruç Sk. No: 15  03450  Başmakçı / Afyon
Tel:
+90 (272) 411 21 39     Fax: +90 (272) 411 34 31  e-posta:
afyonmuf@hotmail.com

Bu site Başmakçı İlçe Müftüsü Vehbi AKŞİT  tarafından hazırlanmaktadır.